Trajneri i Armando Brojës po kërkohet nga Manchester United

Trajneri i Southamptonit, Ralph Hasenhuttl është shtuar në listën e ngushtë të menaxherëve të preferuar nga Manchester Unitedi, pas disa rezultateve mbresëlënëse me klubin nga St Mary’s.

Edhe pse ish-trajneri i Tottenham dhe tani i PSG-së, Mauricio Pochettino dhe Erik ten Hag i Ajaxit janë ende kryesues të listës, Djajtë e Kuq mendojnë edhe për emra tjerë.

Sipas mediumit britanik The Mirror, emri i Hasenhuttl të Southamptonit është përmendur në mesin e hierarkisë së Old Trafford.

Trajneri aktual i përkohshëm Ralf Rangnick ishte tashmë i vetëdijshëm për aftësitë stërvitore të austriakut kur dyshja punonin së bashku në RB Leipzig.

Dy barazime në Ligën Premier kundër kampionëve të Manchester City i bënë drejtuesit e United,t  të cilët përfshijnë drejtorin e futbollit John Murtough dhe drejtorin teknik Darren Fletcher, të marrin parasysh punën e Hasenhuttl.

Hasenhuttl thuhet se është një emër që ata janë të përgatitur të marrin në konsideratë nëse nuk arrijnë të arrijnë njërën nga zgjedhjet e tyre të para.

Ashtu si Pochettino, Hasenhuttl ka krijuar një reputacion në rritje për veten e tij në Southampton dhe ka tërhequr vëmendjen e disa skuadrave kryesore kontinentale përveç Djajve të Kuq.

Ai është ambicioz dhe do të hidhte shansin për të menaxhuar një klub si Unitedi dhe do të presë me interes lëvizjet e pritshme për Pochettino dhe ten Hag.

Superliga vjen sot me tri super përballje

Uzuni mbetet pa trajner, Granada shkarkon Morenon