Tragjeke: Ndërron jetë Justin Thornton, pas nokautit brutal

Luftëtari amerikan Justin Thornton, 38 vjeç, vdiq të hënën (4), pas disa javësh në spital pas një humbjeje me nokaut në një luftë që u zhvillua më 20 gusht.

Informacioni u zbulua nga TMZ dhe nga faqja e internetit MY MMA News, përcjell GazetaBlic Sport.

Thornton, i cili u rrëzua pas një nokauti vetëm 19 sekonda në luftën kundër Dillon Cleckler, nuk mund t’i rezistonte një paralize të pjesshme dhe një infeksioni të kontraktuar nga dëmtimet e palcës kurrizore.

 

Goditja erdhi në debutimin e Thornton në një ngjarje të Kampionatit Bare Knuckle Fighting (BKFC), e cila i kushtohet luftimeve pa doreza.

Genc Nuza me asistentin e tij delegohen në dy ndeshje kualifikuese të Kampionatit Evropian

Shqipëria nis përgatitjet, e presin sfidat vendimtare të tetorit për Katar 2022