Tragjedi e madhe në futboll: Katër futbollistë humbin jetën, dyshohet se bomba shpërtheu në autobusin e tyre

Një ngjarje tragjike e ka goditur ditën e sotme shtetin e Somalisë.

Katër futbollistë lokal në Somali u vranë kur një shpërthim që besohej se ishte shkaktuar nga një bombë e vendosur në autobusin e tyre, thanë policia dhe dëshmitarët, shkruajnë mediat ndërkombëtare, përcjell Demokracia.com.

Dhjetë lojtarë të ekipit të Jubaland po niseshin për një ndeshje në stadiumin e qytetit Kismayo në Somalinë jugore kur autobusi u hodh në ajër.

“Lojtarët po hipnin në një autobus kur pajisja shpërtheu, me sa duket brenda automjetit. Po hetojmë, por ne supozojmë se pajisja është vendosur në autobus” tha oficeri i policisë Mohamed Sadiq.

Ai tha se katër futbollistë u vranë dhe pesë të tjerë u plagosën.

Gjykata vendos kundër UEFA-s, hiqen dënimet ndaj klubeve themeluese të Superligës

Arsenal nuk heq dorë nga Xhaka, i ofrojnë kontratë të re