Tovërlani komenton humbjen e Ballkanit: Disa lojtarë nuk luajnë për skuadrën

Trajneri i njohur kosovar, Afrim Tovërlani ka komentuar ekipin e Ballkanit dhe humbjen e tyre ndaj Drenicës.

Ballkani ka humbur në udhëtim ndaj Drenicës me rezultatin 2-1.

Kreshnik Uka dhe Santos shënuan për Drenicën, kurse Mevlan Zeka për Ballkanin.

“Asnjëri nga futbollistët e dëshmuar: Gripshi, Daku, Baftiu, Hoxha, kanë bërë shumë pak për të arritur tre pikët”.

“Mendoj që kohët e fundit, me aq sa e kam përcjell them se disa nga futbollistët e tyre të luajnë më shumë në mënyrë individuale se sa ekipore”.

“Është e pafalshme që një skuadër që lufton për titull të pësojë kaq shumë gola”, tha Afrim Tovlërlani në emisionin Dueli Sportiv.