Tottenhami fiton lehtësisht ndaj Dortmundit

Skuadra angleze, Tottenham Hotspur, e sheh  veten me një këmbë në fazën tjetë të Ligës së Kampionëve.

Londinezët kanë arritur të shënojnë fitore të rëndësishme në Wembley përballë Borussia Dortmundit. Ata triumfuan 3:0.

Heung-Min Son, Jan Vertonghen dhe Fernando Llorente shënuan golat e fitores për Spurs, që në ndeshjen e dytë shkon shumë e relaksuar.