Tottenham Hotspur – Arsenal, publikohen formacionet zyrtare

Derbi i madh londinez mes Tottenham Hotspur dhe Arsenal do të zhvillohet sonte në Tottenham Hotspur Stadium.

Dy rivalët e mëdhenj të kryeqytetit anglez do të kenë një ndeshje të zjarrtë pasi janë në garë për vendin e katërt, vend që i dërgon skuadrat edicionin e ardhshëm në Ligën e Kampionëve.

Aktualisht pozita e katërt mbahet nga Arsenali me 66 pikë, katër më shumë se Spurs.

Vendasit synojnë t’i marrin tri pikë nga kjo përballje, derisa skuadra e Mikel Artetas do të kënaqej të merrte edhe një pikë nga kjo përballje për ta mbajtur distancën.

Formacionet zyrtare:

Tottenham Hotspur: Lloris, Emerson, Sanchez, Dier, Davies, Sessegnon, Bentancur, Hojbjerg, Kulusevski, Son, Kane.

Arsenal: Ramsdale, Tomiyasu, Holding, Gabriel, Cederic, Xhaka, Elneny, Saka, Odegaard, Martinelli, Nketiah.

Klubi i njohur futbollistik njofton se po e krijon Ekipin B, që do të garojë në Ligën e Tretë të Kosovë

Donjeta Sadiku e nis me fitore Kampionatin Botëror