Tottenham e bëri me ‘turp’ Manchesterin (VIDEO)

Tottenham Hotspur ka vazhduar me seri pozitive në Permierligë, duke mposhtur kësaj radhe në ndeshjen kryesore të kësaj xhiroje në Premireligë, Manchester United me rezultat 3:0.

Golat për londinezët u shënuan nga Alli, Alderëeireld dhe Lamela për rezultatin përfundimtar 3:1.