Torres rikthehet në Liverpool

Për herë të parë tifozët e Liverpoolit, do të mund t’i shohin të luanë së bashku dyshen sulmuese Luis Suarez dhe Fernando Torres, të cilët ishin pjesë e Liverpoolit, në kohë të ndryshe. Xabi Alonso, Mascherano dhe Risse, do të rikthehen në Liverpool, për ndeshjen lamtumirës te kapitenit Steven Gerrard.

Ndeshja miqësore në mes të lojtarëve të aktual të Liverpolit, dhe atyre që kanë veshur fanellën e të kuqve do të zhvillohet me 29 mars, ku Gerrard, ka ftuar disa prej bashkëlojtarëve të tij që kishte në Liverpool, të cilët janë larguar më pas.