‘Top-5’ futbollistët që mund të transferohen me parametra zero

Sami Khedira nuk është futbollisti i vetëm “top” që mund të transferohet me parametra zero në afatin kalimtar të verës. Gazeta Olle ua sjellë pesë futbollistët më të mirë që pas qershorit do të mbesin pa kontratë dhe që mund të lëvizin “free” nga klubet e tyre.

Real Madrid CF v Real Sociedad de Futbol - La Liga
Sami Khedira (Real Madrid)

 

Dani Alves
Dani Alves (Barcelona)

14E79726000005DC-2914940-image-m-10_1421531497526
Yehven Konoplyanka (Dnipro)

Liverpool-James-Milner
James Milner (Manchester City)

nigel-de-jong-900x500Nigel De Jong (Milan)