‘Top-10’ yjet e Premierligës që e ‘humbën veten’

“Erdhën, panë, pushtuan”. Por pas edicionit të parë në Premierligë, hasën vështirësi të mëdha dhe më pas nuk e morën veten, transmeton Gazeta Olle.

Sajti “90min.com” ka bërë ‘top-10’ futbollistët që e ‘kanë humbur’ veten në Premierligë pas sezonit të parë të mirë, ndërsa i treti në listë është edhe kosovari i Manchester Unitedit, Adnan Januzaj.

10. Christophe Dugarry (Birmingham City)
9.Christian Benteke (Aston Villa)
8. Pascal Chimbonda (Wigan Athletic/Tottenham Hotspur)
7. Louis Saha (Manchester United)
6. Dejan Lovren (Southampton and Liverpool)
5. Michu (Swansea City)
4. Roque Santa Cruz (Blackburn Rovers)
3. Adnan Januzaj (Manchester United)
2. Papiss Cisse (Newcastle United)
1. Santi Cazorla (Arsenal)