‘Top-10’ skuadrat me më së shumti pasime në Evropë

Paris Saint Germain, Barcelona dhe Bayern Munich, janë skuadrat që kanë bërë më së shumti pasime këtë edicion. Vendin e parë e merr PSG-ja me 88.33% të pasimeve të kompletuara, ku në 25 ndeshje kanë bërë mesatarisht 645.96 pasime, transmeton Gazetaolle.com.

Barcelona është e dyta me 88.16% (15.990) të pasimeve të kompletuara ndërsa Bayerni i treti me 87% (15.433).

Lista kompletohet nga Roma (86.20%), Real Madird (86.17%), Juventus (85.02%), Manchester City (84.83), Manchester United (84.65%), Olympique de Marseille (84.27%) dhe Chelsea (84.22%) /GazetaOlle