Top 10 shënuesit më të mirë në dekadën e fundit në Serie A, do të befasoheni me pozitën e parë

Antonio Di Natale është golashënuesi më i mirë në Serinë A i dekadës së fundit. Ish-ylli i Udinese-s, ka shënuar 125 gola nga 2010-ta deri në 2016-ën, viti kur vendosi të tërhiqej nga futbolli.

Pas tij janë Mauro Icardi dhe Gonzalo Higuain. Dy argjentinasit kanë shënuar 121 gola respektivisht dhe ndiqen nga Ciro Immobile, i katërti me 116 realizime.

Renditja e golashënuesve më të mirë të dekadës së fundit në Serinë A:

1 DI NATALE (125 GOLA)

2 ICARDI (121 GOLA)

2. HIGUAIN (121 GOLA)

3 IMMOBILE (116 GOLA)

4 QUAGLIARELLA (109 GOLA)

5 MERTENS (88 GOLA)

6 CAVANI (87 GOLA)

7 PALACIO (85 GOLA)

8 ILICIC (79 GOLA)

9 DYBALA (78 GOLA)