Top 10 Kombëtaret më të vlefshme në botë

Jemi në ditët e ndeshjeve të Kombëtareve ku po zhvillohen kualifikimet për Kampionatin Botëror ‘Katari 2022’.

Franca është kampioni në fuqi i Botës, derisa Italia sapo është kurorëzuar me titullin e kampionit të Evropës.

Por as francezët dhe as italianët nuk e kanë skuadrën kombëtare më të vlefshme në botë, pasi nga top 10 kombëtaret më të vlefshme prinë Anglia.

‘Tre Luanët’ janë ekipi kombëtar më i shtrenjtë pasi vlera e tyre kalon shifrën e 1 miliardë eurove, ku ndiqet nga Franca me 1,04 miliardë.

Në vendin e tretë është Kombëtarja e Brazilit me 972 milionë, derisa të katërtin e mbajnë kampionët e Evropës, Italia me 916 milionë euro.

Më poshtë keni top 10 Kombëtaret më të shtrenjtë në botë për momentin.

10. Belgjika – 581.5 milion €

9. Holanda – 647.2 milion €

8. Argjentina – 722.5 milion €

7. Spanja – 729.5 milion €

6. Portugalia – 847.5 milionë euro

5. Gjermania – 872 milionë euro

4. Itali – 916 milionë euro

3. Brazili – 972.4 milionë euro

2. Franca – 1.04 miliardë euro

1. Anglia – 1.18 miliardë euro

Apelon FFK-ja: Nuk ka bileta në shitje, mos bini pre e mashtrimeve!

Malisheva aranzhon miqësore me skuadrën e Ligës së Parë