‘Top-10’ gjuajtësit e penalltive më të mirë në botë sipas video-lojës FIFA 15

Sipas statistikave të lojës së famshme, FIFA 15, Liverpool ka në skuadër dy ndër tre goditësit më të mirë të penalltive në botë. Në listën prej 10 lojtarëve, Rickie Lambert befasisht është i pari ndërsa Mario Balotelli i treti.

Për t’i ikur Liverpoolit, i dyti në listë shtë Blanco i Pueblas, i katërti David Villa i Neë York Cityt, i pesti Zlatan Ibrahimoviç i PSG-së, i gjashti Nestor Ortigoza i San Lorenzos, i shtati Julio Gorious i Genkut, i teti Timmy Simons i Club Brugge, i nënti Francesco Totti i Romës dhe i dhjeti Antonio Candreva i Lazios.

Kjo është lista e plotë:

  1. Rickie Lambert – Liverpool (England)
  2. Cuauhtémoc Blanco – Puebla (Mexico)
  3. Mario Balotelli – Liverpool (England)
  4. David Villa – Neë York City FC (United States
  5. Zlatan Ibrahimovic – Paris Saint-Germain (France)
  6. Néstor Ortigoza – San Lorenzo (Argentina)
  7. Julien Gorius – KRC Genk (Belgium)
  8. Timmy Simons – Club Brugge (Belgium)
  9. Francesco Totti – AS Roma (Italy)
  10. Antonio Candreva – Lazio (Italy) /Gazeta Olle