Tommasi gjen skuadër për Evropa Ligë

Damiano Tommasi u rikthehet fushave të blerta. Presidenti i AIC (Asociacioni i futbollsitëve italian) njoftoi se ai do të luajë me La Fiorita, klubi i San Marinos, të angazhuar në eliminatoreve të Evropa Ligë me Vaduz.

“Kjo do të jetë një mundësi për fëmijët e mi për të parë duke luajtur, pasi që ata nuk më kanë parë për shumë vite. Unë jam i trajnimuar dhe ne shpresojmë që të jenë të gatshëm për këto dy ndeshje”, tha ish-mesfushori romak.

Ish bashkëlojtari i tij Aldairnë vitin 2007-08 kishte zgjedhur skuadrën e Murata.

Tommasi ka luajur për dhjetë vite me Romë dhe ka mbi 20 ndeshje me Italinë.