Tmerr i çdo boksieri: Ky është kundërshtari i radhës i Joshuas

Pasi Anthony Joshua riktheu titujt e humbur nga Andy Ruiz Jr, të shtunën, me shumë gjasë ai do të ndeshet me ukrainasin Oleksandr Usyk .

Usyk ishte kampion i padiskutueshëm në një kategori tjetër deri në korrik të vitit 2018, derisa ai hoqi dorë nga titujt në mars të këtij viti për t’u ngritur në kategori, raporton Periskopi.

Në procesin e dominimit ndaj kundërshtarëve, ai u bë boksieri i parë në histori në kategorinë “cruiserëeight” që mbajti katër tituj botëror – WBA, WBC, IBF dhe WBO.

32-vjeçari debutoi në peshat e rënda më ehrët këtë vit, kur mposhti Chazz ëitherspoon në rundin e shtatë, pasi amerikani u dorëzua.

Dhe testi më i vështirë për Usyk padyshim se do të jetë Joshua.

Ukrainasi, përndryshe, ka një bilanc prej 17 fitoreve nga po aq ndeshje, me 13 prej tyre që i ka përfunduar me nokaut.

Më poshtë, të gjitha nokautet e tij të përfshira në një video.