Tjetër largim nga Arbëria, mesfushori i njohur mbetet i lirë

Pas rënies nga Superliga, te KF Arbëria pritet të këtë ndryshime të mëdha në skuadër.

Së fundmi, largimin nga kjo skuadër e ka konfimruar edhe Agron Bruqi.

Mesfushori ka falënderuar kryesinë e klubit nga Dobraja e Madhe e Lipjanit dhe tifozët.

28-vjeçari tani është lojtar i lirë, teksa mbetet të shihet në vazhdim se cili do jetë destinacioni i tij i radhës.