‘Tigrat e zi’ kështu janë bërë gati të festojnë (FOTO)

Nesë Feronikeli arrin të marr sot një fitore kundër Hajvalisë, atëherë skuadra nga Drenasi për herë të parë do të shpallet kampion i Kosovës në histori të klubit.

Tifozët e flaktë të kësaj skuadre që njihen me emrin ‘Tigrat e zi’ vetëm kanë filuarr festën dhe kanë bërë gati koreografin që do ta shpalosin në këtë ndeshje, transmeton Gazetaolle.com.

Feronikeli i luan ndeshjet në Prizren dhe për këtë është organizuar transport falas nga klubi për tifozët, ndërsa para ndeshjes do të dhurohen edhe shalla dhe paisje tjera për tifozët drencias.

FERRO 1

NIKLI

 

FEROO 2

 

FEROO3