Tifozja shqiptare defilon mes serbëve duke bërë shqiponjën (VIDEO)

Një tifoze shqiptare e ka bërë shqiponjën, para syve të tifozëve serbë në ndeshjen Zvicër-Serbi.

Pikërisht për këtë gjë, ajo është përjashtuar nga stadiumi.

Momentalisht kur po zhvillohet minuta 75-të, rezultati është në favor të helvetikëve me rezultat 3-2.

Golin e parë të Zvicrës e shënoi Xherdan Shaqiri pas një goditje të bukur.

Ky rezultat e dërgon Zvicrën në 1/8 e finales, ndërsa Serbia përshëndetet nga Botërori si e fundit në Grupin G. /Gazeta Olle/

Aksion model i nisur nga Shaqiri, Freuler rikthen epërsinë e Zvicrës

Tensione në fushë dhe në bankinë, Xhaka iu drejtohet në gjuhen shqipe dhe ua tregon vendin serbëve