Tifozi me flamurin me ngjyrë ylberi dha dy mesazhe të fuqishme në Katar: Ruajeni Ukraninën, respekt për gruan iraniane

Është italiani Mario Ferri, pushtuesi ‘serial’, njeriu që ka hyrë në fushë me flamur në dorë në minutat e para të pjesës së dytë në Portugali-Uruguai të Kupës së Botës në Katar.

I quajtur ‘Falco’, u ndoq menjëherë nga sigurimi.

Ai kishte veshur bluzën e tij të zakonshme me simbolin “Superman” dhe fjalët “Save Ukraine” poshtë, ndërsa në shpinë kishte shkrimin “Respekt për gruan iraniane” në anën e pasme.

Dridhet Juventusi, largohet presidenti dhe gjithë drejtuesit e klubit

Dalin pamjet nga aksidenti i autobusit të Zvicrës para ndeshjes me Brazilin (Video)