Tifozët e kësaj skuadre sulmuan gjyqtarin në barazh

Tifozët e Dukagjinit, ’Hithat’ përveç demolimit të ulëseve në stadiumin ’Riza Lushta’, gjatë ndeshjes së barazhit më Dritën kanë goditur edhe gjyqtarin.

Me shishe pvc të mbushur është goditur gjyqtari i katërt, Selim Isufin.

Kështu ka njoftuar Komisioni i Garave i FFK-së që ka ngritur procedurë disiplinore ndaj klubit nga Klina për këtë dhe disa parregullësi tjera.

Drita e ka mposhtur Dukagjinit me rezultat 2:1. /olle/