Tifozët e Feyenoordit ‘mirëpresin’ ata të Romës

Në ndeshjen e parë të zhvilluar në kryeqytetin e Italisë, Romë, ndërmjet Romës dhe Feynoordit, ka sjell edhe përleshje ndërmjet  tifozët e skuadrës holandeze, Feynoord, edhe atyre të Romës. Madje këta të fundit ishin përleshur edhe me policët duke shkatërruar qytetin ku pati shumë të lënduar.

Të enjten do të zhvillohet ndeshja kthyese ndërmjet Feynoordit, dhe Romës, ndërsa tifozët e ekipit holandez, kanë filluar tash e disa ditë përgatitjet për të vazhduar përleshjet me tifozët e Romës.

Sipas medieve holandeze, shumë tifozë kanë filluar përgatitjet dhe mesazhe të shumta drejtuar atyre të Romës, duke treguar kështu se do të kërkojnë të qërojnë hesapet edhe në Holandë.