Tifozët e cilës skuadër sulmuan me armë autobusin e Fenerbahçes? (FOTO)

Autobusi me lojtarët e Fenerbaheçes është sulmuar sonte pas kthimit nga ndeshja e fituar 5:1 ndaj Rizesporit.

Sipas mediave turke kanë qenë tifozët e Trabzonsporit ata që sulmuan me armë ekspeditën e klubit me namë në Turqi, dhe si pasojë e kësaj mbeti i plagosur shoferi i autobusit.

Mirëpo, autoritetet policore ende nuk kanë dhënë ndonjë dëshmi se kush ishin sulmuesit. (Gazeta Olle)

feneriii