Tifozët e Chelseat nuk e lejojnë personin me ngjyrë që të futet në tren (VIDEO)

Një video amatore e siguruar nga “The Guardian” tregon se si tifozët e Chelseat mbrëmë nuk e kanë lënë një person me ngjyrë që të futet në tren, transmeton Gazeta Olle.

Ai u bllokua nga tifoza tifozë anglez te dera dhe nuk u lejua që të futet brenda për të vazhduar rrugëtimin e tij. “Ne jemi racist, ne jemi racist”, ishte kënga e tifozëve londinez, që po konsiderohet si e turpshme nga mediet angleze. /Gazeta Olle