Tifozët e Chelseat e rrahin një tifoz të Tottenhamit (VIDEO)

Pas finales së Capital One Cup, e cila u zhvillua javën e kaluar në Wembley, mes Chelseas dhe Tottenhamit ka ndodhur një incident.

Në videon e publikuar në internet shihen disa tifozë të ekipit londineze duke e sulmuar një njeri, i cili mendohet të jetë simpatizues i Tottenhamit, në në Wembley Park

Përveç kësaj, tifozët e Chelseas kanë kënduar edhe këngë raciste. Kurse, vetëm para disa ditëve, këtë tifozë shkaktuar një incident të tillë në një metro të Parisit.

Kurse, pas publikimit të kësaj video policia britanike ka arrestuar një 40 vjeçar, raporton tabloidi britanik, ‘Daily Mail’, raporton gazetaekspress.