“Ti tradhtove vendin tënd” – Tifozët e Brentfordit me akuza të rënda për Harry Kane

Ndeshja e parë e programit të sotëm ‘Boxing Day’ të Premierligën angleze u luajt midis Brentford dhe Tottenham (2:2), ku rolin kryesor e luajti Harry Kane.

Sulmuesi i “Spurs” shënoi një gol në minutën e 65-të që ngushtoi rezultatin e Tottenhamit në 2:1, por thirrjet e tifozëve të Brentfordit drejtuar Kane në fillim të ndeshjes tërhoqën më shumë vëmendjen.

Kane ishte “figura tragjike” në ndeshjen e Kupës së Botës mes Francës dhe Anglisë në të cilën ai humbi një penallti, kështu që tifozët e Brentfordit e shfrytëzuan këtë dhe brohoritën “Ju e leni vendin tuaj poshtë” në fillim të ndeshjes, njofton SportBible, transmeton Demokracia.com.

Tifozët e Tottenham u ngritën menjëherë në mbrojtjen e Kane dhe iu përgjigjën Brentfordit me “Ai është një prej nesh”.

Shkëlqeu në Kupën e Botës, dy skuadrat e mëdha italiane në garë për Azzedin Ounahi

Ja kur do ta zhvillojë Messi ndeshjen e parë në vitin 2023