Thaqi: Unë jam lojtar i Kosovës, kam ndeshje zyrtare

Mbrojtësi i Ballkanit, Armend Thaqi është i ftuar në emisionin ‘EKIPI A’ në ATV

Mbrojtësi i djathtë ka deklaruar që ai është lojtar i Kosovës dhe ka ndeshje zyrtare të zhvilluar për kombëtaren ‘Dardane’ dhe ai është pjesë e kësaj kombëtare.

Kështu 30 vjeçari ka mohuar të gjitha zërat që ai mund t`i bashkohet kombëtares shqiptare.

Rrahmani paralajmëron rumunët: Luaj këtu, por dua debutim me gol për Kosovën

Dita e ndeshjes, Kosova kërkon tre pikët në udhëtim te Rumania