Thaqi: Fitore e rëndësishme që na mbanë në pozitën e parë

Drita e ka mposhtur 3-0 Drenicën në kuadër të javës së 27-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Pas ndeshjes, trajneri Arsim Thaçi ka thënë se ishte një fitore shumë e rëndësishme për ta për të vazhduar në garën për titull.

“E kemi vlerësuar Drenicën, duke ditur që është në pozitën e fundit dhe nuk ka çka të humb. Në pjesën e dytë krijuam shumë shanse”, ka thënë fillimisht ai pas ndeshjes për ArtSport.

“Është fitore me rëndësi që na mban në pozitën e parë. Te ekipet si Drita duhet të punosh si në fazën e sulmit ashtu edhe në mbrojtje.

“Kujdes të veçantë i kushtojmë edhe ndaljes së sulmit të kundërshtarit. Na ka takuar edhe qarkullimi i topit dhe krijimi i rastit”.

“I uroj lojtarët për paraqitjen. Edhe me Trepçën ’89 kërkojmë fitoren për të vazhduar garën për titull”, ka vazhduar Thaçi.

Drita merr fitore me spektakël ndaj Drenicës, Dukagjini ndal pikët e plota në Klinë

Panadic: Futbollistët e mi nuk hupën nga Dukagjini, por mos mendoni se jam budalla dhe nuk po i kuptoj gjërat