Thaqi: E kemi edhe një ndeshje tjetër për ta siguruar qëndrimin në Superligë dhe do të mundohemi të japim më të mirën

Malisheva nuk arriti më shumë se një barazim pa gola ndaj Dukagjinit, në xhiron e fundit të Superligës së Kosovës në futboll. 

Ky rezultat e lë skuadrën e Arsim Thaqit në pozitën e tetë në tabelë, pozitë kjo që dërgon në barazh, shkruan Gazeta Olle.

Trajneri i Malishevës, Arsim Thaqi, ka theksuar pas ndeshjes se skuadra e tij, por edhe vetë ai, kanë qenë në presion të madh për ndeshjen me Dukagjinin.

“Normal që nuk është e lehtë ta udhëheqësh një skuadër si trajner, por nuk është e lehtë as për lojtarët. Kemi qenë në presion. Dukagjinit i është dashur barazimi dhe e ka pasur më të lehtë se ne që e kemi ndjekur fitoren.

E përgëzoj çdo lojtar për angazhimin. E kemi edhe një ndeshje tjetër për ta siguruar qëndrimin në Superligë dhe do të mundohemi të japim më të mirën”, ka thënë Thaqi.

Malisheva në barazhin e Superligës do të ketë punë me Vushtrrinë, në ndeshjen e cila zhvillohet më 28 maj në “Zahir Pajaziti”.

/Gazeta Olle/ 

Dallku: Katër herë skuadra ka luajtur në barazh, por ne jemi kujdesur që të mos ndodh një gjë e tillë

Gerhard Progni fiton Këpucën e Artë në BKT Superligën e Kosovës