Thaçi: Me 89-shin mund të fitojmë titullin

Trajneri i ri i Trepçës ’89, Arsim Thaçi, ka zbuluar arsyet që e quan drejt ndarjes me 2 Korrikun, me të cilët ishte për afër 20 vite.

Në intervistën për emisionin Arena të Tribuna Channel, Thaçi tregon se kush i largoi veteranët nga 89-shi, si dhe për ardhjet e reja, që kryesisht janë lojtarë të rinj.

Ai flet edhe për pjesëmarrjen e mitrovicasve në turneun në Poloni, si dhe Afrim Tovërlanin e Rafet Prekazin.