Teuta i jep lamtumirën edhe një kampioni, ka pranuar ofertën e Gjilanit

Skuadra e Teutës i ka dhënë sot lamtumirën një futbollisti tjetër mes grupit të lojtarëve të cilët fituan gjithçka me këtë skuadër në dy sezonet e fundit në Shqipëri.

Mbrojtësi Fabian Beqja, sot është shkëputur nga durrsakët për të nisur një eksperiencë të re në kampionatin kosovar.

Beqja ka qenë pjesë e pandashme e Teutës në këto vite dhe ka luajtur me ekipin e parë që në sezonin 2013-2014.

Por aktivizimi jo i rregullt i tij, shtyu mbrojtësin që të kërkonte një sistemim në një skuadër ku të mund të luante rregullisht, ndaj ai ka pranuar ofertën e Gjilanit dhe do të jetë pjesë e skuadrës kosovare në edicionin e ri.

Sot, futbollisti u ka dhënë lamtumirën shokëve të skuadrës te Teuta, duke u përshëndetur me ekipin gjatë seancës stërvitore të pasdites pasi mbylli bashkëpunimin me durrsakët.

Kuka: Pas humbjes që pësoi Majlinda, nuk kemi mundur ta gjejmë për 2-3 orë

Challandes pritej të bëhej trajner i Zvicrës, por helvetët e gjejnë zëvendësuesin e Petkoviç