Testi për COVID-19 tregon se a do luajë Ronaldo kundër Barcelonës apo jo

Cristiano Ronaldo nuk do të jetë i gatshëm të luajë në ndeshjen e xhiros së dytë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve kundër Barcelonës.

Sulmuesi i Juventusit, ka rezultuar sërish pozitiv me Covid-19 dhe tashmë është e konfirmuar që do të mungojë në ndeshjen ndaj rivalit të tij, Lionel Messi.

Në rregullin e UEFA-s, lojtari duhet të dëshmojë se është negativ me një tampon së paku shtatë ditë para ndeshjes.