Ters në stërvitjen e parë të Brazilit para Botërorit, mungojnë dy lojtarë të rëndësishëm

Këtë të hënë Brazili ka filluar përgatitjet për Botërorin, ku edhe cilësohet si njëra nga përfaqësueset favorite për të triumfuar në Katar.

Trajneri Tite kishte në dispozicion të gjithë grupin, përveç dy futbollistëve.

Bëhet fjalë për Neymar dhe Marquinhos, të cilët humbën avionin drejt Torinos. Kjo ka bërë që dy lojtarëve të mbërrijnë me vonesë në qëndrën stërvitore.

Brazili në përbërje ka disa nga futbollistët më të mirë në boëa, teksa në Grupin G do të luajnë ndaj Zvicrës, Kamerunit dhe Serbisë. /Gazeta Olle/ 

 

MVP dhe pesëshja e javës në Superligën e Femrave

Gjyqtarët kosovarë caktohen për ndeshje ndërkombëtare