Terry ngritë trofeun lart (VIDEO)

Skuadra e Chelseat, ka arritur të fitoj trofeun e parë këtë edicion pasi mposhti Tottenhamin, në finale 2:0, fal golave nga kapiteni John Terry dhe sulmuesi spanjoll Diego Costa.

Për Chelsean, ky është trofeu i parë këtë edicion dhe janë në luftë edhe për dy të tjerë njërin në Premierligë, ndërsa tjetrin në Ligën e Kampionëve.