Tërnoci mposhtet në ndeshjen që u shënuan plot 13 gola!

Po zhvillohet java e nëntë në Ligën Zonale “Jug” të Serbisë.

Në ndeshjen që u shënuan plot 13 gola, Tërnoci është mposhtur në udhëtim te Jedinstvo me rezultat 8-5, shkruan Gazeta Olle.

Pjesa e parë u mbyll me barazim 4-4, ndërsa në pjesën e dytë skuadra vendase u tregua më e mirë duke fitur tri pikët.

Golat për klubin shqiptar i shënuan: Gentrit Ebibi (2x), Kadriu Fetai, Albinot Junuzi dhe Dardan Shaqiri.

Pas xhiros së nëntë, “Agallarët” renditen në vendin e 10-të në tabelë me gjithsej 10 pikë të tubuara. /Gazeta Olle/

Franca fiton trofeun e Ligës së Kombeve pas finales spektakolare ndaj Spanjës

Pas trofeut të Ligës së Kombeve, Franca vendos një rekord të veçantë