Të rinjtë e Liverpoolit fitojnë me rezultat bindës ndaj Southamptonit

Liverpooli me shumë lojtarë të ri një formacion ka arritur fitore ndaj Southampton me rezultat 3-0 në FA Cup.

Fillimi i ndeshjes i takoi Southamptonit që krijoi disa raste para portës së Liverpoolit me Sekou Mara dhe Kamaldeen Sulemana që tentuan nga dy herë.

Liverpooli rrezikoi tek në minutën e 42-të me Harvey Elliott, por që nuk arriti të shënojë.

Bobby Clark asistoi te Louie Koumas që shënoi për 1-0 në të mirë të Liverpoolit pak pa u mbyllur pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, Liverpooli e siguroi fitoren në minutën e 73-të, kur Jayden Danns shënoi për 2-0.

I njëjti shënoi në minutën e 88-të për rezultatin 3-0, duke konfirmuar formën e mirë të talentëve të Liverpoolit.

Me këtë fitore Liverpooli kaloi në çerekfinale të FA Cup.

Manchester United fiton me rezultat minimal në udhëtim te Nottingham Forest

Hendboll, Kosova u18 i nis me fitore kualifikimet për Kampionat Botëror