Të irrituar me vendimet e tij, tifozët djegin veturën e gjyqtarit (VIDEO)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në ndeshjen e Premier Ligës boshnjake ku në sfidën Velez Mostar-Borac Banja Luka e cila përfundoi me fitoren e miqve me rezultatin 0-2 ka ndodhur ngjarje të pakëndshme.

Në minutën e 82′ të ndeshjes ku skuadra e Borec realizoi gol tifozët e ekipit të Velez Mostar kanë hyrë në fushën e blertë për të kapur arbitrin kryesor të cilët e akuzonin për këtë humbje të skuadrës së tyre.

Pas ndeshjes ultrasit e Velez Mostar kanë sulmuar veturën e gjyqtarëve duke e djegur tërësisht automjetin e tyre në afërsi të një tuneli.

 

 

Merret vendimi për derbin e madh, ja ku do të zhvillohet ndeshja Drita – Gjilani

Visar Kastrati dhe Fatmir Sekiraqa gjykojnë në kualifikimet e Kampionatit Evropian U17