Të hënën hidhet shorti për edicionin e ri në futbollin e femrave

Komisioni i Garave i futbollit të femrave njofton klubet e Superligës dhe Ligës së Parë së tërheqja e shortit për edicionin e ri garues 2022/23 do të bëhet të hënën, më 15 gusht, në selinë e FFK-së.

Tërheqja e shortit bëhet sipas këtij orari: Superliga në orën 11:00 dhe Liga e Parë në orën 11:30.

Ky edicion vjen me formatin e ri të garave, ku Superliga do të ketë 8 ekipe, derisa për herë të parë do të garohet edhe në Ligën e Parë, ku kësaj radhe janë paraqitur për gara 6 ekipe.

Ekipet e Superligës
Ep Com Hajvalia
Mitrovica
Kosova VR
Malisheva
Llapi
Dukagjini
Bazeli 2015
Jakova

Ekipet e Ligë së Parë
Vizioni
Liria
Presingu
Intelektualet
Heroinat
16 Qershori

Zyrtare: Prishtina transferon Kushtrim Gashin

Nga kamariere në një modele të famshme, njihuni me të dashurën e Karim Benzemas