Të gjitha skuadrat çerekfinaliste në Kupën e Kosovës

Janë mësuar tetë skuadrat çerekfinaliste në Kupën e Kosovës në futboll.

Prishtina është skuadra e fundit që ka siguruar “biletën” për në fazën tjetër të kompeticionit të dytë madhor në futbollin e Kosovës. Prishtina e mposhti sot (e hënë) Dukagjini 3:1 në Lipjan.

Ndërkohë, kualifikimin tutje e mësuan edhe skuadrat tjera të cilat zhvilluan ndeshjet e 1/8 të shtunën dhe të dielën.

Befasia më e madhe e kësaj faze mund të quhet eliminimi i ekipit të Superligës së Kosovës, Trepçës ’89 nga Feronikeli 74 që bën gara në Ligën e Parë.

Këto janë skuadrat që janë kualifikuar në çerekfinale.

Llapi

Vushtrria

Feronikeli

Ballkani

Malisheva

Gjilani

Behari

Prishtina.

Ish-futbollisti i Chelseat mbetet i bllokuar nën rrënoja pas tërmetit në Turqi

Sahiti përfundimisht shkëput kontratën me Sibenikun