Të gjitha ndeshjet e Superligës luhen për një ditë

Që nga java e ardhshme, ndeshjet e Raiffeisen Superligës do të zhvillohen brenda një dite.

Kështu, java 30 luhet të dielën, ndërsa dallim ka vetëm për takimet që transmetohen në televizion dhe të cilat nisin në ora 14:00.

Takimet tjera fillojnë në ora 16:00

 

Superliga – Java 30

E diel – ora 14:00

Besa –Drenica                   SSK

Trepça ‘89 – Feronikeli   SSK

 

E diel – ora 16:00

Hajvalia – Prishtina

Kosova (V) – Vëllaznimi

Trepça – Istogu

Ferizaj – Drita