Taulant Dajaku konfirmon bllokimin e merkatos te skuadra e Drenicës

Gazeta OLLE ekskluzivisht kishte raportuar për bllokimet e gjashtë skuadrave kosovare nga FIFA, ndërsa menjëherë pas lajmit të publikuar, disa nga klubet nuk e pranuan një gjë të tillë.

Lexo po ashtu:

Ekskluzive: Foto që tregon bllokimin e merkatos për gjashtë skuadrat kosovare nga FIFA

Taulant Dajaku, i ftuar në emisionin Ekipa A në ATV, ka konfirmuar lajmin e Gazetës OLLE për bllokimin e merkatos së skuadrës nga Bajram Aliu.

“Drenica nuk do të luaj vetëm për ta nderuar kampionatin, duhet të paguajmë rreth 77 mijë eurove për të çbllokuar merkaton tonë, e cila momentalisht është e bllokuar” shtoi për Ekipa A, drejtori sportiv i Drenicës, Taulant Dajaku.

Gjithsesi gjatë ditëve të ardhshme Gazeta Olle do të nis publikimin e intervistave ekskluzive të personave që kanë paditur të gjitha klubet që janë bllokuar nga FIFA si Llapi, Prishtina, Drenica, Arbëria, Besa e Pejës dhe Feronikeli.

Gjithashtu në rast çbllokimi të merkatos së gjashtë klubeve të përmendura, Olle do të raportoi me kohë të gjitha lajmet e fundit rreth kësaj çështje shumë të rëndësishme për klubin dhe futbollin kosovar.

GAZETA OLLE 

Agim Ademi dhe Albin Kurti të pranishëm në turneun tradicional në Roganë

West Ham nuk heq dorë nga Broja, tjetër ofertë në drejtim të Chelseat për shqiptarin