Tare transferon në Lazio futbollistin e madh nga Kosova

Granit Xhaka pritet të largohet nga Borussia Monchengladbach, pas përfundimit të këtij sezoni. Por, ku do të transferohet reprezentuesi zviceran? Sipas të përditshmes sportive italiane “Corriere dello Sport”, ai mund të përfundojë në Lazio, përcjell “Lajmi.net”.

Lucas Biglia pritet të largohet nga Lazio gjatë verës.

Dhe, në vend të tij drejtori sportiv Igli Tare dëshiron ta transferojë Xhakën nga Borussia Monchengladbach.