Tare në Belgjikë, për një mision të veçantë

Sipas raportimeve të “Lalaziosiamonoi”, drejtori sportiv i bardhekaltërve, Igli Tare, ishte në një mision në Belgjikë javën e kaluar për të mbyllur një negociatë të mundshme me Club Brugge për sulmuesin Ferran Jutglà.

Lojtari pëlqehet prej disa kohësh nga drejtuesi i lartë shqiptar i Lazios. Jutlga është në menaxhimin e së njëjtës agjenci që merret me të drejtat sportive të Luis Albertos, Moros dhe Escalantes.

Duhet theksuar se Tare ka marrëdhënie të shkëlqyera me këtë agjenci.

Kostoja e kartonit të spanjolli është rreth 15 milionë euro dhe është një nga opsionet që po shqyrton Lazio. Klubi italian po studion edhe situatën e Roland Sallai të Freiburgut dhe atë të Philip Billing nga Bournemouthi.

NBA nuk do t’i dënoj basketbollistët e saj nëse përdorin mariuhanë

Zbulohen personat e ri nga FFK që janë intervistuar nga Policia e Kosovës