Tare e quajti garë e dështakëve Ligën e Konferencës, Mourinho e thumbon keq shqiptarin

Në Olimpico, Roma vuajti jo pak ndaj Ludogorets për të marrë biletën e raundit pasardhës të Europa League. Verdhekuqtë e mbyllën pjesën e parë në disavantazhin e një goli, ndërsa në të dytën, u desh ndërhyrja e trajnerit Jose Mourinho që aktivizoi Nicolo Zaniolon për të ndryshuar krejtësisht panoramën.

Fantazisti ishte i papërmbajtshëm duke fituar dy penallti të shndërruara më pas në gol nga Pellegrini, teksa në fund, Zaniolo vulosi triumfin me golin e tretë. Në entuziazmin e kualifikimit, tekniku Jose Mourinho nuk ngurroi të thumbonte edhe rivalët e qytetit, Lazio.

Bardhekaltërit u eliminuan nga Europa League dhe do të vijojnë aventurën europiane në Conference League, një kompeticion i cili së fundmi është quajtur si “Kompeticioni i Dështakëve” nga ana e drejtorit të Lazios, Igli Tare. Kështu, Mourinho theksoi se nisur nga fjalët e drejtorit shqiptar, ndoshta Lazio nuk ka për synim t’i shkojë deri në fund Conference League.

“Për mua Lazio është favorite në Conference League, por ndoshta problemi i tyre është Zoti Tare. Ai nuk kërkon ta fitojë Conference League, e ka quajtur si kompeticioni i dështakëve”, theksoi Mourinho.

BNE mësojnë kundërshtarin e radhës për fazën ‘Legends Stage’ në IEM Rio Major

Reja publikon listën për miqësoren me Katarin, ftohet përsëri portieri i Drenicës