Talenti kosovar pritet të shkojë për prova në Itali

Futbollisti i klubit FC Roni 19, Qamil Gashi ka bërë një parakontratë me pagë mujore me menaxherin nga Zvicra, Marco Kuric dhe Mehdi Bucollin përfaqësues për Kosovë.

Gashi së shpejti pritet që të nënshkruajë edhe tjera kontrata në mënyrë që të shkojë në Itali me familjen për prova me menaxherin italian, Contraho Renzi.

I lindur në vitin 2008, Gashi vjen nga Magurja e Lipjanit dhe luan në pozicionin mesfushor defanziv./Insajderi/

Frikë për portierin italian, dyshohet se është vrarë në Ukrainë

15-vjeçari me gol fantastik shpëtoi ekipin e Phoenix nga humbja (VIDEO)