Talenti kosovar largohet nga Ramiz Sadiku dhe vazhdon karrierën në Suedi

Talentin e shfaqi te “Ramiz Sadiku”. Fuad Ajavzi u dallua në mesin e lojtarëve të këtij edhe ekipi në Ligën e Parë të Kosovës.

E me t’i mbushur 19 vjeç ai u ftua në prova të ekipi suedez Karlstad, të cilit i bindi me cilësitë e tij. Ajvazi luan në pozitën e mbrojtësit qendror.

E në ekipin e ri do të menaxhohet nga ish selektori i Kosovës, Albert Bunjaki.

Nga 14 deri në 195 euro, dalin biletat në shitje për ndeshjen Izrael – Kosovë

Pritet rregulli i ri në futboll, koha të ndalohet si në basketboll