Talenti kosovar Albian Hajdari nënshkruan me Juventusin, por huazohet në Basel

Albian Hajdari është talenti i radhës që pritet të ketë të ardhme të ndritur.

Ai deri më tani zyrtarisht ishte pjesë e Baselit, ndërsa sot ka nënshkruar me gjigantin Italian, Juventus.

Në njoftimin e Baselit, thuhet se Hajdari do të luajë edhe dy sezone tjera me Baselin, në formë huazimi, raporton Gazeta Olle.

Hajdari është 17-vjeçar dhe tek Baseli pritet t’i bashkohet ekipit të parë.