Talenti i Llapit huazohet te skuadra e Ligës së Parë

Talenti i Llapit, Shaban Shabani është huazuar te skuadra e Kikës në Ligën e Parë. 

Sulmuesi i krahut do të jetë pjesë e Kikës për edicionin 2022/23, shkruan Gazeta Olle.

Shabani u transferua vitin e kaluar te Llapi nga akademia e Dritës.

Ai ka debutuar në Superligë edicionin e fundit por nuk ka pasur shumë hapësira në ekipin e parë.

Njoftimi i plotë nga KF Kika: 

Shaban Shabani i bashkohet KIKËS

Drejtori Sportiv Mustafë Vranja, si dhe Sekretari i klubit Lirigzon Myrtaj sot kanë prezantuar sulmuesin e krahut, Shaban Shabani.

Shaban Shabani është huazuar nga FC LLAPI për sezonin 2022/2023 te skuadra e jonë.

Shabanit i dëshirojmë mirëseardhje në KF KIKA!

#Vazhdojmë 🤍💙

/Gazeta Olle/ 

Juventusi dhe Atletico anulojnë miqësoren, shkak tensionet në Izrael

Renditja e FIFA-s, Shqipëria e femrave ngjitet me tre pozicione në klasifikim