Takohen ‘Plisat’ e ‘Torcida’, policia i ruan

Drejtori i informacionit në Klan Kosova, Gazmend Syla, ka thënë në emisionin Info Magazina të Klan Kosovës, se një numër i madh i policisë së Kosovës, gjendet te objekti i Klan Kosovës, për arsyen se në këtë emision, do të diskutohet rreth incidenteve në Elbasan, mes grupeve të tifozëve Plisat dhe Torcidat, transmeton Indeksonline.

Në këtë emision, do të jenë të ftuar anëtarë nga të dy grupet e tifozëve, ku do të diskutohet për incidentin në Elbasan që ndodhi ditën e diel.

“Shumë tifozë të Torcidës janë nisur nga Mitrovica te lokalet e Klan Kosovës, ndërsa një numër i vogël i Plisave”, ka thënë antari i Plisave, Besnik Mujeci, në emisionin InfoMagazina