Takime super-derbi në Angli, Itali e Spanjë, këto janë ndeshjet që nuk duhen humbur sot

Top ligat evropiane vazhdojnë edhe sot me disa ndeshje tejet interesante.

Vëmendja kryesore sot në Premier Ligë do jetë në derbin mes Chelseas dhe Manchester Unitedit, teksa ndeshja interesante pritet të jetë edhe ajo mes Leicester Cityt e Arsenalit.

Në Serie A veçohet ndeshja mes liderit, Interit, e Genoas, por edhe derbi mes Romës e Milanit.

Në La Liga, skuadra lidere, Atletico Madridi, sonte luan në udhëtim te Villarreali.

Të gjitha ndeshjet që zhvillohen sot nga ligat kryesore në Evropë: